Düğün Sünnet Davetiyeleri

Toplantı, nişan, düğün ve açılış gibi tören ve etkinliklere katılması arzu edilen kişilere çağrı amacıyla yazılan çok kısa mektuplardır. devamı »

Dijital baskı - 0232 374 0 724

Bizler 42 yıllık reklam firması olarak izmir’de Yurt dışından kendi ithalimiz makinalarla sizlere en kaliteli ve güvenilir dürüst hizmet anlayışıyla hizmete hazırız. devamı »

Kartvizit, Broşür, Afiş çalışmaları

Bir firmanın en iyi tanıtımı ilk olarak KARTVİZİT’i ile başlar. Kartvizit o firmanın kimliği niteliğinde olup, ulaşmak istediği müşterilerinde de ilk izlenim yaratmaktadır. devamı »

Ramazan imsakiyeleri

İmsakiye Ramazan ayında Oruç için hazırlanan 90-110-125 gramlık amerikan kuşe kağıda basılan renkli veya tek renk oruç açma iftar vakti,sahur vakitlerini gösteren çizelgeli baskı meteryalidir. devamı »

Led Tabela - 0232 374 0 724

Bu teknolojik ürün son yılların en önemli buluşlarından bir tanesidir bu buluş neticesinde sektör’de özellikle reklam alanında gelişmiş ve şehirlerimizde görsel şova dönüşmüştür. devamı »

 

Category Archives: kitap

İzmir kitap

Kitap Nedir?
Bir ya da birkaç konuya dair eli yazılmış ya da matbaada basılmış sayfalardan ibaret yaprakların, bir arada birleştirilmesi ile meydana getirilen, okumaya mahsus ciltli ya da ciltsiz eser.
Kitap, bugünkü şeklini alıncaya kadar çeşitli şekiller ve safhalar geçirmiştir.
Yazının icadıyla başlayan tarih devirlerinde insanlar yazıyı levha halindeki çamur tabakaları veya balmumu sürülmüş levhalar üzerine yazar veya ucu ince demir kalemlerle tahtaya veya taşa oyarlardı.

Asurlular, Sümerler, Hititler çamur levhalar üzerine çizgi halinde yazılan yazdıkları levhaları fırında pişirmek suretiyle sertleştirerek saklarlardı (Bunlara tablet deriz).

Bunlar henüz kitap denecek şeyler değildi. Gerçi binlerce tabletten müteşekkil kütüphaneler vardı; fakat bunlar ayrı ayrı sahifeler halinde tabletlerden ibaretti.

Mısır`da ise en eski zamanlardan beri papirüs denilen bir çeşit bitkinin düz olan yaprakları üzerine yazı yazılırdı. Bu yapraklar şerid hâlinde kesilip ıslatılır ve nişastaya batırılıp birkaç kat olarak tokmakla düz bir yerde dövülmek suretiyle kâğıt gibi sahifeler elde edilirdi.

Yazı yazılan papirüs yapraklarının bir kenarına bir tahta çubuk geçirilip ve bu çubuk sağ el ile tutulup çevrilmek suretiyle yaprak açılarak üzerindeki yazı okundukça sol el ile diğer ucu kıvrılmak suretiyle toplanırdı.

Bergamada da deri üstüne yazı yazılır ve bu deriler yan yana konarak kenarlarından bağlanırdı. İmparator Augustus zamanından beri deri yapraklı kitaplar bugünkü kitap şeklini aldı. Bu , suretle iki şekil kitap vücuda gelmişti ki bunun biri tomar şeklinde, diğeri katlama yapraklı idi.

İşte bugünkü kitap şekli bu son katlamalı derilerden doğmuştur. Hıristiyanlığın başlangıcında dine ait kitaplar hep deri üstüne yazılıyordu.

İzmir Kitap.İzmir’de Kitap,Kitap İzmir,Ucuz Kitap,İzmirli Kitaplar,İzmire Kitap
Bornova’da Kitap,Bornovalı Kitap,Bornova’da Kitapcı,Kitap Bornova
Konak Kitap,Konak’ta Kitaplar,Konaklı Kitapcı
Karşıyaka Kitap,Karşıyaka’da Kitap’cı,Karşıyakalı Kitapcılar
Alsancakta Kitap,Alsancak’ta Matbacılar Alsancak Kitaplari
Çiğli Kitap,Çiğli Kitapcı,Çiğli’de Kitapcılar
Menemen Kitap,Menemen’de Kitapcı,Menemenli Kitapacılar
Aliağa Kitap,Aliağa’da Kitapcı, Aliağalı Kitaplar
Buca Kitap,Buca’da Kitaplar,Bucalı Kitapcı
Pınarbaşı Kitap, Pınarbaşı’nda Kitap,Pınarbaşılı Kitaplar
Manisa Kitap, Manisa’da Kitaplar, Manisalı Kitapcı
Kordon Kitap,Kordon’da Kitapcı,Kordon’da Kitaplar
Işıkkent Kitap,Işıkkent’de Kitaplar,Işıkkent’li Kitapcı

İzmir Köymenler Reklam Matbaa Kitap Dijital baskı Baskı Makinası Satış Tel: 0.232 374 0 724Gsm: 0.532 686 09 14

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.