Düğün Sünnet Davetiyeleri

Toplantı, nişan, düğün ve açılış gibi tören ve etkinliklere katılması arzu edilen kişilere çağrı amacıyla yazılan çok kısa mektuplardır. devamı »

Dijital baskı - 0232 374 0 724

Bizler 42 yıllık reklam firması olarak izmir’de Yurt dışından kendi ithalimiz makinalarla sizlere en kaliteli ve güvenilir dürüst hizmet anlayışıyla hizmete hazırız. devamı »

Kartvizit, Broşür, Afiş çalışmaları

Bir firmanın en iyi tanıtımı ilk olarak KARTVİZİT’i ile başlar. Kartvizit o firmanın kimliği niteliğinde olup, ulaşmak istediği müşterilerinde de ilk izlenim yaratmaktadır. devamı »

Ramazan imsakiyeleri

İmsakiye Ramazan ayında Oruç için hazırlanan 90-110-125 gramlık amerikan kuşe kağıda basılan renkli veya tek renk oruç açma iftar vakti,sahur vakitlerini gösteren çizelgeli baskı meteryalidir. devamı »

Led Tabela - 0232 374 0 724

Bu teknolojik ürün son yılların en önemli buluşlarından bir tanesidir bu buluş neticesinde sektör’de özellikle reklam alanında gelişmiş ve şehirlerimizde görsel şova dönüşmüştür. devamı »

 

Category Archives: CNC Makineler

İzmir’de CNC Makineler

Köymenler İzmir   CNC Makineler   nereden alınır?: telefon: 0232 374 0 724
CNC TEZGAHLARI NEDİR?
CNC TEZGAHLARI
Günümüzde tarım ve diğer insan iş gücü gereksinimini azaltmak ve seri imalata yani fabrikasyona geçebilmek için makinalar ve bu makinalar için takım tezgahları tasarlanmıştır. Diğer makina sanayi ve otomotiv sanayinden sonra tarım makinaları imalatında da kullanılmaya gereksinim duyulmuştur. Bu tasarımcıların amacı başta da değindiğimiz gibi insan gücünü daha hızlı, güvenilir ve verimli aletlerle değiştirmek olmuştur. Uzun yıllar bu tezgahlarda köklü bir değişiklikler olmamıştır. Ama sürekli bir gelişme kaydedilmiştir. Çağımız bilgisayar teknolojisine bürünmesi, metal kesme işlerinde bir çağ açmış olmaktadır. Bu olay genellikle “Bilgisayar Destekli Nümerik Kontrol” olarak isimlendirilir. Kısa adlandırılması ise CNC’ dır. Bu tür takım tezgahları diğer sanayi kollarından sonrada tarım makinaları sanayine sıçramış ve üreticileri bu tezgahlara yatırıma sevk etmiştir. Bu sayede tarım makinaları sanayi Avrupa standartlarına yaklaşma eğilimi göstermiş ve imalatta seri, hatasız üretime başlanmıştır. Bu çalışmamızda CNC ‘nin tanıtılması, tezgah çeşitleri ve programlama tekniklerine değinilecektir.

CNC TEZGAHLARININ TARİHÇESİ:

Nümerik kontrol fikri II. Dünya savaşının sonlarında A. B. D. hava kuvvetlerinin ihtiyacı olan kompleks uçak parçalarının üretimi için ortaya atılmıştır. Çünkü bu tür parçaların o günkü mevcut imalat tezgahları ile üretilmesi mümkün değildi. Bunun gerçekleştirilmesi için PARSONS CORPORATION ve MIT (Massachusetts Instute of Tecnnology) ortak çalışmalara başladı. 1950-1952 yılında ilk olarak bir CINCINNATTI-HYDROTEL freze tezgahını Nümerik Kontrol ile teçhiz ederek bu alandaki ilk başarılı çalışmayı gerçekleştirdiler. Bu tarihten itibaren pek çok takım tezgahı imalatçısı Nümerik Kontrollü tezgah imalatına başladı. İlk önceleri NC takım tezgahlarında vakumlu tüpler, elektrik röleleri, komplike kontrol ara yüzleri kullanılıyordu. Ancak bunların sık sık tamirleri hatta yenilenmeleri gerekiyordu. Daha sonraları NC takım tezgahlarında daha kullanışlı olan minyatür elektronik tüp ve yekpare devreler kullanılmaya başlandı. Bilgisayar teknolojisinde ki hızlı gelişmeler Nümerik Kontrollü sistemleride etkilemiştir. Artık günümüzde NC tezgahlarda daha ileri düzeyde geliştirilmiş olan entegre devre elemanları, ucuz ve güvenilir olan donanımlar kullanılmıştır. ROM (Read Only Memory) teknolojisinin kullanılmaya başlanılmasıyla da programların hafızada saklanmaları mümkün oldu. Sonuç olarak bu sistemli gelişmeler CNC’ nin (Computer Numerical Control) doğmasına öncülük etmiştir. CNC daha sonra torna, matkap vb. takım tezgahlarında yaygın olarak kullanılmaya başlandı.

CNC NEDİR?

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol de (Computer Numerical Control ) temel düşünce takım tezgahlarının sayı, harf vb. sembollerden meydana gelen ve belirli bir mantığa göre kodlanmış komutlar yardımıyla işletilmesi ve tezgah kontrol ünitesinin (MCU) parça programını edebilen sistemdir.

Bilgisayarlı Nümeik Kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesi sonucu proğramların muhafaza edilebilmelerinin yanında parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, proğramda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, proğrama kalınan yerden tekrar devam edebilmeve proğramı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle proğramın kontrol ünitesine birkez yüklenmesi yeterlidir. Proğramların tezgaha transferleri delikli kağıt şeritler (Punched Tapes) , Manyetik Bantlar (Magnetic Tapes) vb. veri taşıyıcılar aracılığıyla gerçekleştirilir.
İzmir’de         CNC Makineler  ,         CNC Makineler    İzmir, İzmirli         CNC Makineler  ,  İzmire         CNC Makineler  ,   Reklam CNC Makineler , Bornovalı     CNC Makineler  ,Sürekli Oyan Kesen       CNC Makineler  ,      CNC Makineler  lar,  Bornova’ya     CNC Makineler  , Bornovalıya      CNC Makineler ,     CNC Makineler   Bornova, Ajans Köymenler Bornova,Tabelacı Köymenler,     CNC Makineler   Köymenler,  Üç Boyutlu CNC Makineler ,       CNC Makineler  , Bornovalı Usta     CNC Makineler  ,     Bornova’lı     CNC Makineler  ,         CNC Makineler  ,  Bornova İzmir         CNC Makineler  ,Konak         CNC Makineler  ,   Konak’ta         CNC Makineler  ,  Konaklı         CNC Makineler  , Estetik         CNC Makineler  , Çağdaş  Son sistem      CNC Makineler   , Karşıyaka      CNC Makineler  , Karşıyaka’da       CNC Makineler  ‘cu, Karşıyakalı       CNC Makineler  , Manisada      CNC Makineler  ,  Manisalı      CNC Makineler  , Manisada      CNC Makineler  , Ucuz         CNC Makineler    , garantili        CNC Makineler  ,Alsancakta      CNC Makineler  , Alsancak’lı         CNC Makineler  , Egede         CNC Makineler  ,  Alüminyum zeminli Tabelala, Alsancağa       CNC Makineler  ,Çiğli         CNC Makineler    , Çiğli         CNC Makineler  , Çiğli’de         CNC Makineler  ,  Görsel         CNC Makineler  , Menemen         CNC Makineler  , Menemen’de         CNC Makineler  , Menemenli         CNC Makineler  ,Aliağa         CNC Makineler  , Aliağa’da        CNC Makineler  ,  Aliağalı         CNC Makineler  ,Seferihisar      CNC Makineler  ,  Seferhisarlı         CNC Makineler  , Seferhisarda       CNC Makineler  ,Buca      CNC Makineler  , Buca’da         CNC Makineler    , Bucalı      CNC Makineler  , Pınarbaşı         CNC Makineler  ,  Pınarbaşı’nda      CNC Makineler  , Pınarbaşılı      CNC Makineler  ,Manisa     CNC Makineler  , Manisa’da         CNC Makineler  ,  Manisalı      CNC Makineler  ,Kordon       CNC Makineler  , Kordon’da         CNC Makineler  , Kordon’da      CNC Makineler  ,Torbalı         CNC Makineler  , Torbalı’da       CNC Makineler  , Torbalı’ya         CNC Makineler  ,  Alsancak’ta       CNC Makineler    Tabela,  Egede         CNC Makineler    ,  İzmirde Bornova’ya     CNC Makineler    ,  Karşıyaka’da         CNC Makineler    ,  Konak’ta Bornova’lı     CNC Makineler    ,  Manisa’da

Köymenler İzmir’de   CNC Makineler   telefon: 0232 374 0 724

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.